1947/30
Fransk kirkestage af bronze og messing, prydet med liljer og pousserede roser af porcelæn, fem lysarme, vaseformet stamme. 19. årh.s slutning. H. 94.
Enkelte støvdragere mangler. Mindre afslag på porcelænsblomster. Monteringshuller til el. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019
Vurdering
Hammerslag
27 bud