1424/111
N. G. Rademacher (f. Nyborg 1812, d. Estland 1885)
Parti fra Mariager Kirke i Jylland. Sign. N. Rademacher 1871. Olie på lærred. 63×95.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer. Flere reparationer/lapper på bagsiden.
Ældre malerier og møbler, 9. juni 2014
Vurdering
Hammerslag