2103/807
Piet Hein, m.fl. (f. 1905, d. 1996)
“Roulette”, “Solitaire” m.m. Fire spil af palisander, teak og eg. Udført og delvist mærket hos Skjøde, Skjern. H. 2,5–11. L. 16–25. B. 16–25. (4)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Stødmærker. Et spil “Solitaire” med manglende brikker.
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
11 bud