2445/​741

Bjørn Wiinblad (f. København 1918, d. 2006)

Oktagonalt fad af lertøj. Dekoreret med polykromt glaseret figurmotiv på gråhvid base. Sign. Bjørn Wiinblad -72. Monteret med vægophæng af metal. H. 24. B. 24. D. 3,5.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

I Lyngby
Vur­dering

2.000 DKK

Dette emne er udgået

1125320 1.000 DKK