1847/590
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
PH-reservedele. To patinerede mellemskærme af hvid/hvid kobber, str. M-5. Udført hos Louis Poulsen. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 20. november 2018
Vurdering
Hammerslag