2032/176
Harald Moltke (f. Helsingør 1871, d. Frederiksberg 1960)
Udsigt til stranden med besøgende og badehus. Sign. monogram 1911 eller 1914. Olie på lærred. 22×35.
Behov for rensning. Minimale krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag
22 bud