Gerda Thune Andersen (f. København 1932, d. sst. 2021)
Uden titel. Sign. GTP - 79. Bemalet træ. 190×75×20.
Rekvirenten har venligst lånt os foto af kunstneren ved siden af skulpturen.
Almindelig patina. Herunder ridser, mærker, hak og enkelte misfarvninger.
Moderne kunst og design, 25. juni 2024
11 bud