Opsats samt et par lysestager af porcelæn, montering af bronze, dekoreret i farver og guld med kvindeportræt og blomster samt transferprint. 20. årh. Opsats H. 18. Diam. 26. Lysestager H. 17. (3)
Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage. Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl.
Varia, 21. februar 2019