2139/807
Otto Færge (, Cabinetmaker, Denmark, 20th century. )
Cirkulært sofabord af patineret eg. H. 50. Diam. 70.
Variant af afbildet bord.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Top med mindre skjolder.
Moderne kunst og design, 28. september 2021
Vurdering
Hammerslag