2443/​257

Regency standur i kasse af mahogni, malet urskive med romertal, udskåret med svanehals og søjler. 19. årh.s. begyndelse. H. 217. B. 53. D. 24.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Lodder, pendul samt optræksnøgle medfølger ikke.

I Aarhus

Ure ▸ Standure

Vur­dering

4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?