2047/802
Karl Gustav Hansen (f. Kolding 1914, d. 2002)
Lille art deco fad af sterlingsølv med hamret overflade. Udført og stemplet hos Hans Hansen anno 1938. Vægt 238 g. H. 2,5. Diam. max. 16.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 17. november 2020
Vurdering
Hammerslag
20 bud