877/909
Olaf Breuning (f. Schaffhausen 1970)
“Horsefarm”, 2004. Ed. 3/6. Sign. på label på bagsiden. Lamineret C-print på aluminium. 80×100.
Proveniens: Nils Stærk, Contemporary Art, København (Inv# OBr 04 001.3). Proveniens: Privatsamling, Danmark.
Læs mere om Olaf Breuning her: https://bruunrasmussenfoto.blog/2018/02/21/humoristen-breuning/
Malerier, grafik, fotografier, 7. marts 2018
Vurdering
Hammerslag