2048/594
Niels Lergaard (f. Vorup 1893, d. København 1982)
Komposition. Sign. Niels Leergaard -51, 220/260. Litografi i farver. Lysmål 46×62.
Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 24. november 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud