2121/824
Dansk møbeldesign
Sofabord af massivt fyr, plade ilagt kakler af stentøj i brunlige nuancer. Sign. Sallingboe. 1970–80'erne. H. 52. Diam. 126.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Moderne kunst og design, 25. maj 2021
Vurdering
Hammerslag