2044/46
Ubekendt maler, 17.-18. årh.
Den bodfærdige Maria Magdalene. Usigneret. Olie på lærred. 89,5×80.
Behov for let overfladerensning. Lærredet er dubleret. Flere større afskalninger. Lærredet er synlig sammensat på midten.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag