919/​332

James Brown (f. Los Angeles 1951)

Uden titel, 1986. Sign. J.B. LXXXVI; sign. med datering på bagsiden. Gouache på papir. Bladstørrelse 57×44,5.

Proveniens: Galerie Lelong, Paris (Ref. 23095, mærkat på bagsiden). Proveniens: Galerie Brigitte Geerinckx, Bruxelles. Proveniens: Privatsamling, Danmark.

Moderne malerier, skulpturer og grafik, 5. marts 2024

Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Hammerslag

10.500 DKK