2436/380
Hans Gyde Petersen (f. Vester Aast, Lindeballe 1862, d. Gentofte 1943)
Parti fra Dyrehaven. Sign. Gyde Petersen. Olie på lærred. 78×106.
Behov for let overfladerensning. Retoucheringer.
Vurdering