903/864
Magnus L. Stephensen (f. Holte 1903, d. Helsingør 1984)
Et par armstole af teak. Sæde samt ryg betrukket med dybthæftet lyst lammeuld. Antageligt udført hos snedkermester A.J. Iversen, ca. 1955. (2)
God stand, ny restaureret og polstret. Stel med mindre ridser og mærker.
Sølv, keramik, møbler, belysning og tæpper, 30. september 2021
Vurdering
Hammerslag