2425/3
Lågskål af sølv, ligeknækket rokokoform med to bøjlehanke, indvendig forgyldt. A. Michelsen 1880. Låg prydet med crest. Vægt 788 g. Diam. 17 cm.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Låg graveret med crest.
Vurdering
Hammerslag
4468 | ||
274699 | ||
4468 |