2425/​3

Lågskål af sølv, ligeknækket rokokoform med to bøjlehanke, indvendig forgyldt. A. Michelsen 1880. Låg prydet med crest. Vægt 788 g. Diam. 17 cm.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Låg graveret med crest.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

3.400 DKK

4468 3.400 DKK
274699 3.200 DKK
4468 3.000 DKK