1504/31
Georg Achen (f. Frederikssund 1860, d. Frederiksberg 1912)
Landskab med grønne buske og mælkebøtter i frø. Signeret G. Achen 87. Olie på lærred. 77,5×62.
Behov for rensning. Retoucheringer. Talrige krakeleringer. Mindre afskalninger.
Ældre malerier og møbler, 19. januar 2015
Vurdering
Hammerslag
14 bud