Foto endnu ikke klar
891/137
Alexis Grimou, tilskrevet (f. Argenteuil 1678, d. Paris 1733)
Portræt af en kvinde med en sort maske. Usigneret. Olie på lærred. 92×74,5.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 26. november 2019
Vurdering
Hammerslag