2004/​214

Fire buddingforme, si og postejform med låg af glaseret lertøj. 19. årh. Buddingforme Diam. 21–29. Postejform H. 11. L. 23. (6)

Stor buddingform med hank med gennemgående revner. Postejform med revne. Glasurafskalninger og krakeleringer. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

380 DKK

380 DKK
(Autobud) 360 DKK
340 DKK
320 DKK
(Autobud) 300 DKK
290 DKK
250 DKK