2220/14
Et par danske spejle i ramme af forgyldt træ og gesso, rigt udskåret med rocailler og bladværk, facetslebet spejlfelt. Rokokoform. En mærket med label fra F. Nehmzow. 19. årh. H. 86. B. 38. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Mindre afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 16. maj 2022
Vurdering
Hammerslag
23 bud