1249/653
J. F. Willumsen (f. København 1863, d. Cannes 1958)
“Bjergbestigersken”. Sign. J.F. Willumsen 1947, 170/325. Litografi. Lysmål 70,5×50,5.
Mindre håndteringsmærker. Undersøgt i rammen.
Moderne kunst og design, 4. december 2012
Vurdering
Hammerslag
17 bud