Foto endnu ikke klar
891/20
Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934)
Vinterdag på hjørnet af Bredgade og Kongens Nytorv. Sign. Paul Fischer. Olie på lærred. 57×74.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 26. november 2019
Vurdering
Hammerslag