2041/2056
Herrearmbåndsur af stål. Model Genève. Mekanisk værk med manuelt optræk. Lys urskive med dato og sølvfarvede visere og timemarkører. Senere rem af brunt læder. Urets diam. 34 mm. 1960'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre ridser og mærker. Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 7. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud