2448/608
Dansk møbeldesign
Club chair med ben af bejdset bøg, sømbeslået med cognacfarvet patineret skind. Sædehynde med grønt velour. 1940–50'erne.
Brugsslitage. Ridser, mærker og pletter. Slidt sædehynde.
Vurdering