2008/916
Søren Nissen (f. 1944)
Ebbe Gehl (f. 1942, d. 2023)
Fladlåget kiste af eg, indvendig med flytbar skuffe. Model 30. Udført og stemplet hos Aksel Kjersgaard. H. 40. L. 90. B. 45.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Overfladeridser og -mærker. Nøgle medfølger.
Moderne kunst og design, 18. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
27 bud