1803/​661
Jens Sørensen: Selvportræt. Sign. Jens Sørensen. Olie på plade. 44×36.

Be­skriv­el­se

Selvportræt. Sign. Jens Sørensen. Olie på plade. 44×36.

Moderne kunst og design, 16. januar 2018

Moderne malerier

Kunstner

Jens Sørensen (f. Kolding 1887, d. Roskilde 1953)

Vur­dering

2.000 kr.

Hammerslag

24.000 kr.

Budhistorik

24.000 kr.
23.000 kr.
22.000 kr.
21.000 kr.
(Autobud) 20.000 kr.
19.500 kr.
19.000 kr.
18.500 kr.
18.000 kr.
17.500 kr.
17.000 kr.
16.500 kr.
16.000 kr.
15.500 kr.
15.000 kr.
14.500 kr.
14.000 kr.
13.500 kr.
13.000 kr.
12.500 kr.
12.000 kr.
11.500 kr.
11.000 kr.
10.500 kr.
(Autobud) 10.000 kr.
10.000 kr.
9.500 kr.
9.000 kr.
8.500 kr.
8.000 kr.
7.500 kr.
(Autobud) 7.000 kr.
6.500 kr.
6.000 kr.
5.500 kr.
(Autobud) 5.000 kr.
4.800 kr.
(Autobud) 4.600 kr.
4.400 kr.
(Autobud) 4.200 kr.
4.000 kr.
(Autobud) 3.800 kr.
3.600 kr.
3.400 kr.
3.200 kr.
(Autobud) 3.000 kr.
3.000 kr.
(Autobud) 2.900 kr.
2.800 kr.
(Autobud) 2.600 kr.
2.500 kr.
(Autobud) 2.200 kr.
2.100 kr.
(Autobud) 1.700 kr.
1.650 kr.
(Autobud) 1.550 kr.
1.500 kr.
(Autobud) 1.400 kr.
1.350 kr.
(Autobud) 1.200 kr.
1.150 kr.
(Autobud) 1.100 kr.
1.050 kr.
1.000 kr.