2123/8559
En samling russiske religiøse kors, triptykoner og vedhæng af bronze: To kors, begge med den korstfæstet Jesus. 26×14. 16,4×9,5. To små triptykoner. 9×10. 9,9×8,7. Samt to vedhæng. 7×5,3 og 3,2×6,5. Alle ca. 1900. (6)
Ridser og mærker. Brugsslitage.
Russisk tema, 7. juni 2021
Vurdering
Hammerslag