2443/​573

Dansk møbeldesign

Et par lænestole med ben af bøg. Betrukket med gråbrun lammeskind. Udført ca. 1950'erne, Danmark. (2)

God restaureret stand. Ben med alders- og brugspatina, herunder ridser og mærker. Ompolstret med lammeskind.

I Lyngby
Vur­dering

30.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?