Anthonore Christensen (f. København 1849, d. Usserød 1926)
“Humle og Tjørn”. Sign. monogram samt verso signeret Anthonore Christensen Efteraaret Bjørnebo. Olie på lærred monteret på malepap. 39×25.
Retoucheringer og enkelte nålehuller langs kant. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. april 2024