877/814
Vilhelm Bjerke-Petersen (f. Frederiksberg 1909, d. Halmstad, Sverige 1957)
Surrealistisk komposition. Sign. v.b.p. 49. Olie på masonit. 38×46
Malerier, grafik, fotografier, 7. marts 2018
Vurdering
Hammerslag