2143/2
Rundt kinesisk bord af mørkpoleret hardwood, rigt udskåret med blomster og bladværk, plade af rødbroget marmor. 19. årh.s slutning. H. 66. Diam. 111.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Afslag. Manglende pynteliste og andre afslagsdele medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
35 bud