921/324
Pierre Nogaret (f. Paris 1718, d. Lyon 1771)
Et par Louis XV armstole af nøddetræ rigt udskåret med blomster og bladværk, nyeligt betrukket med hindbærrødt og gyldent silkebetræk. Sign. 'NOGARET A LYON'. Frankrig, 18. årh.s midte. (2)
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt. Forespørgsel