921/​324

Pierre Nogaret (f. Paris 1718, d. Lyon 1771)

Et par Louis XV armstole af nøddetræ rigt udskåret med blomster og bladværk, nyeligt betrukket med hindbærrødt og gyldent silkebetræk. Sign. 'NOGARET A LYON'. Frankrig, 18. årh.s midte. (2)

Vur­dering

20.000 DKK

Hammerslag

Ikke solgt. Forespørgsel