870/665
Henry Heerup (f. København 1907, d. sst. 1993)
Organisk form, 1940erne. Usign. Delvis bemalet rød sandsten. H. 15. L. 25.
Proveniens: Kunstnernes Kunsthandel, København.
Malerier og skulpturer, 7. marts 2017
Vurdering
Hammerslag