1908/​855

Skandinavisk design

Uplight standerlampe med stamme af metal og palisander, konisk skærm af plastik. 1960'erne. H. 161,5.

Dette emne handles i fuldmoms

Brugsslitage. Ridser og mærker. Monteret med amerikansk stik. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 19. februar 2019

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag