1908/855
Skandinavisk design
Uplight standerlampe med stamme af metal og palisander, konisk skærm af plastik. 1960'erne. H. 161,5.
Dette emne handles i fuldmoms
Brugsslitage. Ridser og mærker. Monteret med amerikansk stik. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 19. februar 2019
Vurdering
Hammerslag