1703/572
Jack Kampmann (f. London 1914, d. 1989)
“Huse ved havet”, og “Sorte huse”. Sign. Jack Kampmann hhv. 1971 og 1980, samt begge er nummereret, 60/60 og 232/300. Litografier i farver. Lysmål 27×30 og 33×40. (2)
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet.
Moderne kunst og design, 17. januar 2017
Vurdering
Hammerslag
31 bud