2125/88
Christjern Schobius (f. Aalborg 1872, d. Kbh. 1900)
Landskab med en mand på en grusvej. Sign. monogram. Olie på lærred. 34×41,5.
Behov for rensning. Lærred bør strammes op. Krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
43 bud