12125/​43

Two-pillar spisebord og ti stole af mahogni. Stole med buet ryg med krydssprosse, lyst betræk med lyst silkebetræk med indvævedeblomster. Twopillar bord med kannelerede trepasfødder med messingsko formet som dyrepoter. En tillægsplade. 20. årh. Bord H. 75. L. 194. Plade L. 46. B. 106. (11)

Pæn stand med alm. lette brugsspor.

Fra Direkte

Kunst, antikviteter & design, 24. juni 2021

Vur­dering

5.000 DKK

Dette emne er udgået