2131/​155

Par kandelabre af forgyldt bronze, rigt støbt med rocailler og bladværk, hver med fire lyspiber. Rokoko stil. 20. årh. H. 42. (2)

Fremstår med alders- og brugsspor.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021

Vur­dering

1.500–2.000 kr

Hammerslag

3.200 kr

36 bud

3.200 kr
3.000 kr
2.900 kr
2.800 kr
2.700 kr
2.600 kr
2.500 kr
2.400 kr
2.300 kr
2.200 kr
2.100 kr
2.000 kr
1.950 kr
1.900 kr
1.850 kr
(Autobud) 1.800 kr
1.800 kr
(Autobud) 1.750 kr
1.700 kr
(Autobud) 1.650 kr
1.600 kr
(Autobud) 1.550 kr
1.500 kr
1.450 kr
1.400 kr
1.350 kr
1.300 kr
1.250 kr
(Autobud) 1.200 kr
1.150 kr
1.100 kr
(Autobud) 1.050 kr
1.050 kr
(Autobud) 850 kr
800 kr
750 kr