2131/155
Par kandelabre af forgyldt bronze, rigt støbt med rocailler og bladværk, hver med fire lyspiber. Rokoko stil. 20. årh. H. 42. (2)
Fremstår med alders- og brugsspor.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag
36 bud