760/1147
Poul Friis Nybo (f. København 1869, d. Vejby 1929)
En lille pige der leger med en dukke. Sign. Friis Nybo 18. Olie på lærred. 66×77.
Malerier, 12. september 2006
Vurdering
Hammerslag