760/​1147

Poul Friis Nybo (f. København 1869, d. Vejby 1929)

En lille pige der leger med en dukke. Sign. Friis Nybo 18. Olie på lærred. 66×77.

Malerier, 12. september 2006

Vur­dering

15.000 DKK

Hammerslag

11.500 DKK