Michael Kvium (f. Horsens 1955)
“Man kan altid få en Pige til at smide Tøjet”. Sign. Kvium 87, nr. 190/200. Litografi i farver. Lysmål 48×37.
Litteratur: “Michael Kvium - Det Trykgrafiske Værk 1979–2006”, EC nr. 006, s. 25.
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 14. august 2018
33 bud