2032/186
Ubekendt maler, 19. årh.
To vandringsmænd holder hvil ved en skovsø. Usigneret. Olie på lærred. 92×72.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 1611, 2016 nr. 126.
Krakeleringer samt mindre afskalninger. Retoucheringer. Lærredet er dubleret.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag