2013/774
“PH-4½/4”. Pendel med fatningshus af forkromet stål, skærme af flerlags opalglas og bundskål af matglas. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 45.
Litteratur: “Tænd”, s. 204–205.
Let brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Ophæng med skævhed. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 24. marts 2020
Vurdering
Hammerslag
14 bud