2008/622
Kurt R. Hoffmann Sonderborg (f. Sønderborg 1923, d. 2008)
Komposition. Sign. Sonderborg, 58/100. Litografi i farver. Bladstørrelse 41×58. Uindrammet. Monteret i passepartout.
Papiret er gulnet. Midterfold. Taperester.
Moderne kunst og design, 18. februar 2020
Vurdering
Hammerslag