2148/​1016

Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)

Et par bogkasser af mahogni inkl. sokler, messingforede samlingshuller. Udført hos Rud. Rasmussen Snedkerier. H./B. 76. D. 27,5. (4)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker samt afslag. Skruehuller i bagbeklædning.

Moderne kunst og design, 30. november 2021

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

4.000 DKK

4.000 DKK