Maurice Estève (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)
“Le Prince”, 1954. Sign. Estève, 132/220. Litografi i farver. Lysmål 53×37.
Litteratur: Prudhomme-Estève & Moestrup 19.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 17. juni 2020