2004/​191

Barok butsnudet strygejern af patineret messing, 18. årh, samt strygejern af messing, 19. årh. Greb af træ. H. 12 og 13,5 cm. (2)

Det ene punslet med datering og navnetræk. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK