2004/191
Barok butsnudet strygejern af patineret messing, 18. årh, samt strygejern af messing, 19. årh. Greb af træ. H. 12 og 13,5 cm. (2)
Det ene punslet med datering og navnetræk. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag